Hakkımda

Sevgili Danışanlarım ve Aileleri;

1986 yılında Adana' da doğdum. İki çocuklu bir ailenin ilk çocuğuyum. Çocukluğumdan itibaren insan beyni ve psikolojisinin gücüne inan bir insan olarak  2004-2010 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde tıp eğitimi aldım. 2010-2012 yılları arasında Van' da pratisyen hekim olarak görev yaptım.O dönem 2011 Van depreminde aktif görev almış olmak insan ve travma psikolojisi üzerine bana çok katkısı oldu.

2013 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı' nda uzmanlık eğitimi sürecime başladım. Ankara Üniversitesi Çocuk Psikiyatri Kliniği' nde  Bebek Ruh Sağlığı, Otizm Araştırma ve Uygulama Merkezi çalışma grupları, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu polikliniği, Öğrenme Bozukluğu çalışma grupları , Otizm ve Mental Retardasyon, Ergen  polikliniği  gibi  gruplarda değerli hocalarımın süpervizyonluğunda rotasyon yapmış olup bu alanda daha detaylı bilgi ve deneyim kazanarak donanım sağladım. Bu değerli ailenin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. 2021 yılında Ankara Üniversitesi  Çocuk Psikiyatri Kliniği' nin akreditasyon belgesini almış olmasıyla, aldığımız eğitimin kalitesi belgelenmiş olup, bu durum büyük bir mutluluk oldu benim için.

2018 yılında  EVLİ VE BİR ÇOCUK ANNESİ olarak 14 yıllık ayrılıktan sonra uzmanlık hizmeti için memleketim olan Adana’ya tekrar döndüm. 2018-2021 yılları arasında Adana Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi'nde  Çocuk Psikiyatri Uzmanı olarak görev yaptım.

Çocuk psikiyatri maceram sürecinde yaptığım mesleğin  bana verdiği keyifi aldığım eğitimlerle de taçlandırmak, çocukların hayatına dokunan her profosyonel gibi donanım kazanmak en büyük amacım oldu.

2017-2018 yılında Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi aldım.

2017-2018 yılında Çocuklarda Oyun Terapisi eğitimi aldım.

2013-2018 yılları arasında Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Kaygı Bozukluğu ve Davranış Sorunları,Davranış Analizi, Aile Dinamikleri  üzerine çeşitli kurslara ve eğitimlere katıldım.

2013- 2021 yılları arasında K-SADS Yapılandırılmış Görüşme Teknikleri, Aynalı Oda Crowell Görüşme Tekniği, Nöropsikolojik Testlerin ve Objektif Testlerin Uygulanması, MOXO Dikkat Testi Uygulayıcı eğitimi aldım.

2021 yılında 'Çantadaki Hislerim' çocuk kitapları serisinin yazarı olarak hayatıma yeni bir sayfa açtım.

2021  yılında 'Travma ve İlişkili  Ruhsal Bozukluklarda EMDR terapi eğitimi aldım. 

2021 yılında Çocuklarda Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) eğitimine başladım ve hala devam etmekteyim.

2021 yılında Çocuklarda Zihin Okuma ve Sosyal Beceri eğitimi aldım.

2021 yılında Yönlendirmeli ve Bilişsel Davranışçı Oyun Terapileri eğitimi aldım. 

2022 yılında ise Çocuk ve Ergenlerde Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT)  eğitimine başladım.

2021 eylül ayı itibari ile Uzm. Dr. Fatma AKKUŞ ÖZDEMİR Bebek, Çocuk ve Genç Psikiyatri Kliniğimde hizmet vermekteyim.

 

Fatma Akkuş Özdemir - Adana Çocuk ve Ergen Psikiyatri, Çocuk psikolojisi web tasarım ajansı iletişim